/ Naujienos

PASKOLOS LABIAUSIAI NUO COVID-19 NUKENTĖJUSIEMS VERSLAMS

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams yra skirtos būtiniems mėnesiniams mokėjimams apmokėti (darbo užmokestis, NT nuoma, komunaliniai mokesčiai).

 

Paskolų sąlygos:

 

 • Maksimali paskolos suma – 100 tūkst. EUR, priklausomai nuo įmonės dydžio.
 • Paskolos trukmė – iki 24 mėn.
 • Paskolos grąžinimas atidedamas 6 mėn.
 • Palūkanos fiksuotos, jų dydis priklauso nuo paskolos trukmės – iki 12 mėnesių – 0,1 proc., iki 24 mėn. – 0,19 proc.
 • Administravimo mokestis – 2 proc. paskolos sumos, bet ne mažiau kaip 130 EUR ir ne daugiau kaip 1 300 EUR.

 

Kas gali kreiptis dėl šių paskolų?

 

Paskolos skirtos smulkiam ir vidutiniam verslui, kuris vykdė veiklą sėkmingai, tačiau po karantino paskelbimo susidūrė su likvidumo problemomis. Galima kreiptis, jei:

 • Jūsų apyvarta po paskelbto karantino sumažėjo daugiau nei 60 proc.
 • Išlaikėte bent 50 proc. darbo vietų (palyginus su 2020 m. kovo 1 d.).
 • Iki karantino neturėjote skolų Sodrai ir VMI.
 • Nesate likviduojamas, restruktūrizuojamas.
 • Įmonės nuosavas kapitalas sudaro bent pusę akcinio kapitalo.
 • Šios paskolos negali būti teikiamos įmonėms, kurių veikla susijusi su ginklais, šaudmenimis, alkoholiu, tabako ir jo gaminiais, azartiniais lošimais, finansine veikla.

   

Kokius dokumentus reikia pateikti?

 

Prašoma užpildyti:

 • Paraišką.
 • SVV statuso deklaraciją.
 • Deklaraciją apie gautas paskolas pagal COVID priemones.
 • Patalpų nuomos sutartį, jei patalpos nuomojamos.
 • Kartu prašome pateikti 2019 m. finansines ataskaitas.

 

Paskolos teikiamos iki 2020-07-31.

 

Daugiau detalios informacijos INVEGA puslapyje.

 

Informacijos šaltinis: INVEGA

 

PARENGTA SKATINAMOJI FINANSINĖ PRIEMONĖ „APMOKĖTINŲ SĄSKAITŲ PASKOLOS“

Jau startavo nauja finansinė priemonė, skirta teikti lengvatinių paskolų paraiškas smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurios pritrūko apyvartinių lėšų sutrikus atsiskaitymams iš įmonių pirkėjų, kurių veikla dėl karantino buvo nutraukta ar apribota. Ši priemonė leis smulkioms ir vidutinėms įmonėms pasiskolinti lėšų, kurios negautos už išrašytas ir neapmokėtas sąskaitas faktūras. Maksimali paskolos suma galės siekti iki 100 tūkst. Eur.

 

Lietuvos bankas, bendradarbiaudamas su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) parengė skatinamąją finansinę priemonę „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (toliau – Priemonė), kuriai pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Priemonę valdo ir įgyvendina „Invega“.

 

„Gauti tokias paskolas bus tikrai paprasta. Prisijungus prie interneto platformos sistemos, tereikės suvesti neapmokėtų sąskaitų faktūrų duomenis, o kita pusė, t. y. įmonė, kuri neapmokėjo sąskaitų, turės patvirtinti, ir viskas – galima pateikti paraišką. Tai padarius, sistemoje, iškart bus aišku, kokio dydžio paskolą įmonė gali gauti. Kredito reitingų, finansinių ataskaitų ir kiti tikrinimai, ar paskolos prašytojas atitinka nustatytus kriterijus, bus atliekami automatiškai pačioje sistemoje. Pinigai įmones turėtų pasiekti balandžio pabaigoje“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

 

Tai yra dar viena būtina finansinė priemonė, kuri padės verslui spręsti problemas, kilusias dėl atsiskaitymo grandinės sutrikimo. Paskolos pačiomis palankiausiomis sąlygomis bus pasiekiamos dėl COVID-19 sukeltos pandemijos sunkumų patiriančioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms su kuriomis nėra atsiskaityta už suteiktas prekes ar paslaugas. Naudojant tokį mechanizmą pinigai įmones pasieks greičiau“, – sakė laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

 

Anot „Invegos“ generalinio direktoriaus K. Motiejūno, paskolos gavėjas turi būti išlaikęs bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su tuo skaičiumi, koks buvo 2020 m. kovo 1 d. Atsižvelgiant į Europos Komisijos nustatomas valstybės pagalbos teikimo sąlygas, bus tikrinamas paskolų gavėjų mokumas 2019 m. pabaigai. Įmonė Juridinių asmenų registrui turi būti pateikusi finansines ataskaitas  už 2018 m. ir 2019 m. Papildomai bus vertinamas įmonės kreditingumas, siekiant užtikrinti valstybės išteklių grįžtamumą. Sąskaita, už kurią bus teikiama paskola, turi būti išrašyta nuo 2020 m. sausio 16 d. iki 2020 m. kovo 16 d. Finansinės pagalbos sulauktų pateikusios paraišką įmonės, kurių pateiktas sąskaitas įmonės mokėtojos patvirtino kaip neapmokėtas arba iš dalies apmokėtas.

 

Minimali paskolos suma yra 1 000 Eur, maksimali priklausys nuo įmonės dydžio pagal tris kategorijas ir jose galėtų siekti iki 10 000 Eur, 30 000 Eur, 100 000 Eur.

 

Paskolos teikiamos 12 mėnesių laikotarpiui. Paskolos sutarties terminas gali būti pratęstas, tačiau bet kuriuo atveju paskolos sutarties terminas negali būti ilgesnis nei 36 mėnesiai. Paskolų palūkanos bus gerokai mažesnės už rinkos kainą.

 

Techninį paraiškų teikimo ir įmonių vertinimo sprendimus per ypač trumpą laikotarpį sukūrė bei konsultavo finansinių IT sprendimų įmonė „Fintegry“, duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ bei „Abalt“.

 

„Į išreikštą poreikį sukurti sistemą paraiškoms teikti atsiliepėme iš karto ir atidėjome savo kitus projektus, kad per dešimt dienų kartu su partneriais išgrynintume reikalavimus, sukurtume ir paleistume veikiančią sistemą. Tai mūsų indėlis į paramos verslui projektus, esame įsitikinę, kad verslo įmonės šiuo sudėtingu laikotarpiu taip pat turi būti pilietiškos, ir prisidėti prie verslo gerovės Lietuvoje savo žiniomis ir idėjomis“, – sako Ilja Šurov, UAB „Fintegry“ direktorius.

 

Paraiškos turės būti teikiamos „Invegai“ per elektroninę paraiškų teikimo sistemą adresu https://ASAP.invega.lt

 

 

Informacijos šaltinis: Lietuvos bankas

KOMPENSUOTOS PALŪKANOS PASKOLOS MOKĖJIMO ATIDĖJIMO LAIKOTARPIU – GELBĖJIMOSI RATAS SMULKIAJAM IR VIDUTINIAM VERSLUI

Siekiant padėti dėl koronaviruso pandemijos sunkumų patiriančiam verslui, nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) palūkanų kompensacijoms mokėti skirta 23 mln. Eur. Finansų įstaigai atidėjus paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimą, paskolų gavėjams bus kompensuota 100 proc. palūkanų, kurias reikėtų mokėti atidėjimo laikotarpiu.

 

Vyriausybė nusprendė 100 proc. kompensuoti verslininkų finansų įstaigoms mokamas palūkanas tais atvejais, kai dėl koronaviruso pandemijos paskolų grąžinimas nuo kovo 16 d.  atidedamas ne trumpiau kaip 3 mėnesiams.

 

Pasak K. Motiejūno, palūkanų kompensacijos ypač svarbios smulkiajam ir vidutiniam verslui. Visas priemonės įgyvendinimas šiuo pandemijos laikotarpiu orientuotas į šį segmentą. Pavyzdžiui, atsižvelgiant į staigų apyvartinių lėšų trūkumą įmonių ar individualia veikla užsiimančių verslininkų sąskaitose, siekiant išsaugoti esamus darbuotojus ir pan., numatyti palankesni palūkanų kompensacijų mokėjimo terminai – palūkanų kompensacija bus mokama ne kas ketvirtį, o kas mėnesį. Įmonėms paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) palūkanų kompensacija bus taikoma ne ilgiau kaip 6 mėn. laikotarpiu iki 2020 gruodžio 31 d. Tokiu būdu verslininkai galės kitoms reikmėms panaudoti visą mėnesinę sumą, kurią anksčiau skirdavo paskolos ir palūkanų mokėjimui.

 

Palūkanos už atidėtus paskolų ir finansinės nuomos (lizingo) mokėjimus kompensuojamos už investicines ir apyvartines paskolas, kurios atitinka šiai priemonei taikomus kriterijus.

 

Dėl palūkanų kompensacijų verslininkai turi kreiptis tiesiogiai į INVEGA ir užpildyti paraišką. Šiuo metu derinamos paskutinės detalės, o visa naujausia informacija apie INVEGOS siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje.

 

Informacijos šaltinis: INVEGA

NAUJAI ĮSTEIGTAI ĮMONEI PASIRAŠIUS VIENERIŲ METŲ BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMO SUTARTĮ PIRMĄ MĖNESĮ BUHALTERINĖ APSKAITA ATLIEKAMA UŽ 60 EUR/MĖN. + PVM

Kiti buhalterinių paslaugų įkainiai:

Pateikiamų pirminių dokumentų 
skaičius per mėn.
Paslaugų kaina, EUR be PVM
per mėn.
Iki 10 105
11-20 125
21-35 140
36-50 175
51-70 215
71-90 250
91-120 Pagal susitarimą

Paslaugų kaina yra tikslinama pasikeitus darbų apimtims, t.y. pasikeitus pateikiamų pirminių dokumentų kiekiui, o taip pat padidėjus darbuotojų skaičiui, komandiruotėms, ilgalaikiam turtui, banko pavedimų kiekiui, skirtingoms valiutoms ir pan.

 

Galutinė kaina priklauso nuo Jūsų poreikių ir yra nustatoma individualiai. 
Išsiųskite užpildytą  anketą buhalterinių paslaugų kainos nustatymui ir mes pateiksime Jums palankų pasiūlymą.

Jūsų įmonės pavadinimas:*

Įmonės veiklos pobūdis:

Kontaktinis asmuo:*

Kontaktinio asmens telefonas:

Kontaktinio asmens el. paštas:*

Išrašomų sąskaitų-faktūrų kiekis per mėn.:

Pirkimo sąskaitų-faktūrų kiekis per mėn.:

Esamų kasos aparatų kiekis:

Kasos pajamų orderių kiekis per mėn.:

Kasos išlaidų orderių kiekis per mėn.:

Darbuotojų skaičius šiuo metu:

Automobilių skaičius šiuo metu:

Prekyba su ES ar trečiosiomis šalimis (Taip/Ne):

* Privalomi laukai